Jūsų krepšelis tuščias!
Menu

„Neptūnas“ – Eurolygos „One Team“ socialinio projekto dalyvis

Šarūno DUŽINO nuotr Šarūno DUŽINO nuotr

Klaipėdos „Neptūnas“ įgyvendina „One Team“ Eurolygos krepšinio turnyro socialinės plėtros ir rinkodaros projektą, į kurį įtraukė vaikų namų „Rytas“ vaikus, neįgaliųjų centro „Lakštutė“ ir Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Viltis“ gyventojus.

Šiuo projektu siekiama krepšinio pagalba integruoti ir vienyti bendruomenes bei užtikrinti teigiamą socialinį poveikį visuomenėje.

Ketvirtadienį prieš „Neptūno“ ir Utenos „Juventus“ rungtynes per Klaipėdos komandos pristatymą kiekvienas „Neptūno“ krepšininkas į aikštę išbėgo kartu su vienu iš „One Team“ projekto dalyviu: vaikų namų „Rytas“ vaikais ir neįgaliųjų centro „Lakštutė“ gyventojais.

projektas.jpg

„Šio projekto pagrindiniai uždaviniai - padėti fizinės veiklos metu bendradarbiauti, komunikuoti, taip auginant ne tik stipresnį kūną, bet ir atsakingumą, didesnį pasitikėjimą savimi ir aplinkiniais. Taip pat integruoti neįgaliuosius, intelektualiai sutrikusius vaikus į bendrą veiklą. Parodyti, kad sportas yra ne tik fizinė veikla, bet ir bendravimas bei bendradarbiavimas. Pagerinti socialinius įgūdžius fizinės veiklos metu“, - sakė „Neptūno“ klubo administracijos darbuotojai.

„One Team“ padeda tam tikroms bendruomenėms - fiziškai ar psichiškai neįgaliems, mergaitėms, priklausomybę psichotropinėm medžiagom turintiems jaunuoliams, ekonomiškai nepasiturintiems ir t.t.

„One Team“ projektas yra sukurtas geriausių pasaulio sporto vystymo ekspertų, tikintis gauti teigiamą socialinį atsaką. „Neptūno“ krepšinio klubas noriai prisijungia prie projekto kviesdamas prisijunkti bendruomenes, kurioms labiausiai reikia aplinkinių pagalbos.

„Neptūnas“ „One Team“ projekto metu tikisi suteikti bendruomenėms ne tik galimybę fiziškai judėti, bet ir lengviau integruotis visuomenėje.

„Neptūno“ klubas labai dėkingas „One Team“ projekto rėmėjui Klaipėdos valstybiniam jūrų uostui.
 projektas9.jpg
„Neptūnui“ socialinės akcijos - ne naujiena

Šiek tiek daugiau nei prieš mėnesį Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkai išdalijo arti 1300 pliušinių žaislų uostamiesčio kūdikių namams, vaikų namų globos ir neįgaliųjų įstaigoms.

Tąkart „Neptūno“ klubo žaidėjai, treneriai, administracijos darbuotojai ir „Neptūno“ savanoriai aplankė neįgaliųjų centrą „Klaipėdos lakštutė“, Klaipėdos sutrikusio vystimosi kūdikių namus, Klaipėdos vaikų globos namus „Danė“, Klaipėdos vaikų dienos centrą ir Klaipėdos vaikų globos namus „Rytas“.

Vienur neptūniečius pasitiko su plačiausiomis šypsenomis, kitur - su motyvuojančiais plakatais ir savo rankomis darytomis dovanomis: atvirutėmis, piešiniais, laimę nešančiais angeliukais ir kitais suvenyrais.

„Neptūnas“ įvairias socialines akcijas organizuoja jau kelerius metus.

projektas8.jpg

Neptūniečiai kviečiasi neįgaliųjų, vaikų namų ir įvairių kitų įstaigų atstovus į savo rungtynes ir treniruotes, dalyvauja įvairiose jų šventėse, kaskart padovanoja krepšinio kamuolių, marškinėlių ar kitos "Neptūno" atributikos.

Neptūniečiai - šilti ir itin draugiški žmonės. Neįgaliesiems malonu paspausti žaidėjams rankas, pabendrauti. Galbūt „Neptūno“ pavyzdys įkvėps ir kitas Klaipėdos komandas prisijungti prie panašių akcijų. Juk neįgaliesiems sportas ir bendravimas su žinomais atletais - svarbus įvykis", - kalbėjo draugystę tarp "Neptūno" ir neįgaliųjų užmezgęs visuomenininkas Vilius Jurkus.

Pasak „Neptūno“ krepšininkų, svarbu tėvų paliktiems vaikams ir neįgaliesiems sudaryti visas sąlygas integruotis į visuomenę.

„Jie yra daug ryžtingesni ir nuoširdesni. Malonu žiūrėti, kai švyti jų veidai. Kai matai jų užsispyrimą, norą gyventi bei džiaugtis pasauliu, ir pačiam norisi pozityviau žvelgti į aplink supantį pasaulį. Tada net pats šypseną išspaudi, pasikrauni energijos ir suvoki, kad jiems reikia tiek nedaug - tik visuomenės palaikymo ir nuoširdaus bendravimo“, - mintimis dalijosi „Neptūno“ komandos kapitonas Martynas Mažeika.

zais.jpg

Neptūniečiai 2012 metais prisidėjo prie tuberkuliozės dispanseryje besigydančių vaikų gerovės: pradžiugino vaikus reikalingu sporto inventoriumi - krepšinio ir futbolo kamuoliais, krepšinio lenta, šokdynėmis, įvairiais smėlio žaislais ir rūbeliais.

2013 metais Klaipėdos klubo atstovai optimizmo įkvėpė onkologine liga sergančiam berniukui.

Jam neptūniečiai įteikė firminius komandos marškinėlius, kamuolį su krepšininkų parašais ir komandos nuotrauka su palinkėjimu greičiau pasveikti.

Taip pat "Neptūno" krepšininkai anksčiau yra bendradarbiavę ir dovanų nešę Klaipėdos vaikų namų auklėtiniams. Krepšininkai laivu „Venus S“ kartu su Klaipėdos neįgaliaisiais plaukiojo po Kuršių marias bei dalijosi čempionato metu patirtais įspūdžiais.

„Tikiu, kad geri darbai anksčiau ar vėliau sugrįžta bumerangu. Būkime geresni aplink mus supantiems žmonėms, tada ir jie bus geresni bei visiems nuo to bus tik geriau“, - sakė "Neptūno" klubo vadovas Osvaldas Kurauskas

projektas6.jpgprojektas7.jpgprojektas4.jpgprojektas3.jpgprojektas1.jpgAukštyn

Ištikimiausi mūsų rėmėjai