Jūsų krepšelis tuščias!
Menu

Neįgaliesiems ir vaikų namų auklėtiniams - neptūniečių krepšinio pamokos (nuotraukų albumas)

Nors jau baigėsi Eurolygos krikštu paženklintas 2014-2015 metų krepšinio sezonas, tačiau Klaipėdos "Neptūno" krepšininkai nepamiršta savo pažadų - į savo treniruotes pasikvietė ir krepšinio paslapčių mokė vaikų namų "Rytas" auklėtinius ir neįgaliųjų centro "Lakštutė" atstovus.

Vyko kelios skirtingomis dienomis treniruotės: vaikų namų "Rytas" auklėtiniams krepšinio subtylybes atskleidė ilgametis "Neptūno" kapitonas Martynas Mažeika, o neįgaliųjų centro "Lakštutė" atstovams - treneris Kazys Maksvytis.

Įdomu tai, kad iš Darbėnų kilęs krepšinio specialistas nepasididžiavo ir treniruotes neįgaliesiems vedė net tada, kad jau žinojo, kad jis "Neptūno" klube nebedirbs.

"Per trejus metus su "Lakštutės" atstovais mes išties labai susibičiuliavome ir norisi su jais gražiai atsisveikinti. Jiems buvau žadėjęs surengti treniruotes, tad savo pažadus ir įgyvendinu", - kalbėjo K. Maksvytis.one1.jpg
Jis neįgaliesiems suorganizavo įvairias krepšinio estafetes, šiltai ir draugiškai bendravo, mokė kamuolio žongliravimo technikos, o vėliau visi kartu žaidė krepšinį.

"Labai gaila, kad šis treneris atsisveikina su "Neptūnu". Tai išties draugiškas, geras ir nuoširdus žmogus. Mes jo išties pasiilgsime", - kalbėjo neįgaliųjų centro "Lakštutė" auklėtiniai Arūnas ir Stanislovas.

Kai jie dalyvavo treniruotėse, jų akys iš džiaugsmo tiesiog spindėjo, o veidus puošė ne dirbtinė, o natūrali šypsena.

"Neįgalieji yra daug ryžtingesni ir nuoširdesni. Jie niekada neslepia savo emocijų, o dažniausiai į akis pasako tai, ką mąsto. Buvo malonu matyti, kaip jie džiaugėsi. Tiesiog man nuo to vaizdo suspaudė širdį", - sakė draugystę tarp "Neptūno" ir neįgaliųjų užmezgęs visuomenininkas Vilius Jurkus.

Jam antrino ir M. Mažeika. "Malonu žiūrėti, kai švyti jų veidai. Kai matai jų užsispyrimą, norą gyventi bei džiaugtis pasauliu, ir pačiam norisi pozityviau žvelgti į aplink supantį pasaulį. Tada net pats šypseną išspaudi, pasikrauni energijos ir suvoki, kad jiems reikia tiek nedaug - tik visuomenės palaikymo ir nuoširdaus bendravimo", - mintimis dalijosi ilgametis „Neptūno“ komandos kapitonas.one.jpg
Šiemet Eurolygoje dalyvavęs Klaipėdos „Neptūnas“ įgyvendino „One Team“ Eurolygos krepšinio turnyro socialinės plėtros ir rinkodaros projektą, į kurį įtraukė ne tik vaikų namų „Rytas“ vaikus, neįgaliųjų centro „Lakštutė“ atstovus, bet ir Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Viltis“ gyventojus.

Šiuo projektu siekiama krepšinio pagalba integruoti ir vienyti bendruomenes bei užtikrinti teigiamą socialinį poveikį visuomenėje.

Priminsime, kad prieš LKL mažojo finalo rungtynes tarp „Neptūno“ ir Utenos „Juventus“ rungtynes, per Klaipėdos komandos pristatymą kiekvienas „Neptūno“ krepšininkas į aikštę išbėgo kartu su vienu iš „One Team“ projekto dalyviu: neįgaliųjų atstovu ar vaikų namų auklėtiniu.

„Šio projekto pagrindiniai uždaviniai - padėti fizinės veiklos metu bendradarbiauti, komunikuoti, taip auginant ne tik stipresnį kūną, bet ir atsakingumą, didesnį pasitikėjimą savimi ir aplinkiniais.

Taip pat integruoti neįgaliuosius, intelektualiai sutrikusius vaikus į bendrą veiklą. Parodyti, kad sportas yra ne tik fizinė veikla, bet ir bendravimas bei bendradarbiavimas. Pagerinti socialinius įgūdžius fizinės veiklos metu“, - sakė „Neptūno“ klubo administracijos darbuotojai.

Nuotraukų albumas ČIA.

„One Team“ padeda tam tikroms bendruomenėms - fiziškai ar psichiškai neįgaliems, mergaitėms, priklausomybę psichotropinėm medžiagom turintiems jaunuoliams, ekonomiškai nepasiturintiems ir t.t.one2.jpg
„One Team“ projektas yra sukurtas geriausių pasaulio sporto vystymo ekspertų, tikintis gauti teigiamą socialinį atsaką. „Neptūno“ krepšinio klubas noriai prisijungia prie projekto kviesdamas prisijunkti bendruomenes, kurioms labiausiai reikia aplinkinių pagalbos.

„Neptūnas“ „One Team“ projekto metu tikisi suteikti bendruomenėms ne tik galimybę fiziškai judėti, bet ir lengviau integruotis visuomenėje.

„Neptūno“ klubas labai dėkingas „One Team“ projekto rėmėjui Klaipėdos valstybiniam jūrų uostui.

„Tikiu, kad geri darbai anksčiau ar vėliau sugrįžta bumerangu. Būkime geresni aplink mus supantiems žmonėms, tada ir jie bus geresni bei visiems nuo to bus tik geriau“, - sakė "Neptūno" klubo vadovas Osvaldas Kurauskas.

Straipsnio autorius - Paulius Matulevičius (nuotraukų autorius - Eimantas Chachlovas, "Vakarų ekspresas")

Aukštyn

Ištikimiausi mūsų rėmėjai